Wspieramy Ukrainę

24-03-2022

Firma Elnex podejmuje działania mające na celu wsparcie Ukrainy w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

 

MOTOROLA , HyteraFot.1 Jesteśmy z Wami

 

     Łączność radiowa w obecnych czas na Ukrainie jest kwestią priorytetową – bardzo częstym narzędziem wykorzystywanym w celu utrzymania kontaktu między członkami zespołu na dużych terenach.

 

     Radiotelefony Motorola, Hytera mogą działać bez infrastruktury sieci komórkowej. Istotny wpływ na łączność radiową ma lokalizacja oraz warunki pogodowe. Radiotelefony działają w określonych pasmach VHF oraz UHF, podane pasma najlepiej wykorzystywać:

  • VHF 136-174 MHz w terenie otwartym, np. lasach 
  • UHF 403-470 MHz w terenie zabudowy, np. miastach

 

Radiotelefony Motorola /Hytera cechują się:

 

Cyfrowa komunikacja radiotelefony od Motorola i Hytera działa w oparciu o standard DMR i zapewnia ostrą, wyraźną mowę o lepszej zrozumiałości, w zależności od modelu w radiotelefonie występuje redukcja szumów na poziomie przemysłowym, automatyczną eliminacją sprzężeń i automatyczną regulacją głośności w zależności od hałasu otoczenia.

 

Bezpieczeństwo i szyfrowanie rozmów - w radiotelefonach Hyetra oraz Motorola występuje 40-bitowe szyfrowanie ARC, co gwarantuje bezpieczeństwo komunikacji i zwiększa jej prywatność. Funkcja szyfrowania zapewnia dodatkową ochronę przed przechwytywaniem danych przez skanery częstotliwości.

 

Integracja radiotelefonów Motorola oraz Hytera : radiotelefony mają ten sam poziom szyfrowania (40 bitów), więc można rozmawiać między radiotelefonami od różnych producentów (Motorola lub Hytera) na kanałach szyfrowanych w obie strony.

 

Wymieniona wyżej funkcjonalność umożliwia osobom dzielenie się aktualnymi informacjami na temat bezpieczeństwa. Integracja radiotelefonów Hytera, Motorola z innymi systemami i technologiami bezpieczeństwa pozwala zespołom szybciej wykrywać i reagować na wszelkiego rodzaju zdarzenia, także w sytuacjach kryzysowych. 

 

     Firma Elnex dostarcza łączność radiową - radiotelefony Motorola i Hytera na Ukrainę.

By rozszerzyć swoje wsparcie dla ukraińskich żołnierzy podjęliśmy współprace z lokalną szkołą podstawową, gdzie dzieci na rysunkach opowiedziały o swoich emocjach.

 

Fot.2 Radiotelefony Motorola i Hytera

 

     Rysunki dostarczamy razem z radiotelefonami, tak wyrażamy/przekazujemy nasze wsparcie.

Nie pozostajemy obojętni na tę tragedię. Cała akcja jest to gest solidarności wobec obywatelek i obywateli tego państwa a w szczególności wsparcie mentalne dla użytkowników końcowych radiotelefonów Motorola i Hytera na Ukrainie.

 

Fot.3 Radiotelefony Hytera i Motorola

 

Motorola and Hytera are here! #DMR​ #Encryption #Security #pomagamukrainie