Radiotelefony i akcesoria Motorola - zalecenia w zakresie czyszczenia i dezynfekcji

23-03-2020

Motorola Solutions opublikowała zalecenia ogólno-wytyczne dotyczące swoich radiotelefonów i akcesoriów w zakresie czyszczenia i dezynfekcji w odpowiedzi na epidemię koronawirusa (COVID-19)

Link (w j. ang.) - Motorola, zalecenia i wskazówki dotycząc czyszczenia i i dezynfekcji

Motorola Solutions przedstawia wytyczne dotyczące czyszczenia i dezynfekcji swoich produktów z dziedziny radiokomunikacji w oparciu o obecne doświadczenia z higieny radiowej. Według światowych organów ds. zdrowia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni urządzeń elektronicznych zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Użycie środków dezynfekujących skutecznie zabija zarazki, które znajdują się na powierzchni tych urządzeń. Zaleca się regularne czyszczenie radiotelefonów oraz akcesoriów( mikrofonogłośniki, mikrofony, zdalne moduły PTT, konsole dyspozytorskie).

Motorola DP1400
Wstępne czyszczenie:

  • Nałożyć 0,5% roztworu wody i detergentu za pomocą niemetalicznej gąbki, użyj sztywnej strony gąbki do przeczyszczenia - usunięcia wszelkich luźnych zabrudzeń z urządzenia. Następnie użyj miękkiej chłonnej strony, aby usunąć roztwór i osuszyć urządzenie.
  • Upewnij się, że po czyszczeniu urządzenia roztworem nie została na nim szczątkowa ilość tej substancji w szczególności w pobliżu jakichkolwiek złączy, pęknięć lub szczelin.

Dezynfekcja:

  • Urządzenia można dezynfekować, przecierając je szmatką nasączoną alkoholem izopropylowym Link do produktu (alkoholem odtłuszczającym, technicznym stosowanym do czyszczenia elektroniki) o stężeniu alkoholu co najmniej 70%.
  • Podczas czyszczenia alkoholem izopropylowym, alkoholu nie należy nigdy nakładać bezpośrednio na urządzenie. Powinien być nałożony na ściereczkę, która następnie posłuży do wytarcia urządzenia.
  • Działanie niektórych chemikaliów i ich oparów może mieć szkodliwy wpływ na tworzywa sztuczne i powłoki metalowe.

Komunikat:

Motorola Solutions, Inc. nie jest w stanie ustalić, czy określony produkt czyszczący skutecznie usuwa określone obce substancje (w tym wirusy) z urządzenia, ani czy środek dezynfekujący usunie wszystkie zarazki lub wirusy. Jednak powyższe wymienione środki czyszczące, dezynfekujące i procesy zostały zatwierdzone do użytku przez Motorola Solutions, Inc. ponieważ nie wpływają bezpośrednio na zużycie urządzenia. Zapoznaj się z dokumentacją producenta chemikaliów, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat skuteczności produktu czyszczącego w odniesieniu do obcych substancji (takich jak wirusy).