FAQ

Jak uformować baterię?

Formujemy baterię poprzez pozostawienie radiotelefonu poza ładowarką w stanie włączonym, lub jego użytkowanie do momentu wyłączenia się radiotelefonu. W tym momencie wkładamy baterię do ładowarki, gdzie przebiega proces ładowania, baterię ładować do stanu pełnego naładowania, po czym czynności powtarzamy. Dla poprawnego uformowana zalecane minimu 2-3 cykle.


Jak należy przechowywać baterię?

Baterię należy trzymać z dala od źródeł ognia, najlepiej przechowywać ją w wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej.


Jak wydłużyć żywotność baterii?

Aby wydłużyć żywotność baterii, po skończeniu pracy z radiotelefonem, należy usunąć baterię z radiotelefonu w celu zmniejszenia poboru prądu. Baterię do ładowania należy wkładać całkowicie rozładowaną.


Co zrobić gdy bateria się zamoczyła?

Wilgotną baterie nie należy suszyć suszarką lub innymi urządzeniami, w przypadku zamoczenia baterii przetrzeć ją suchą szmatką i odstawić by wyschła. Nie wkładać mokrej baterii do radiotelefonu.


Jak zaprogramować CP040 ?

Niezbędne jest oprogramowanie CPS oraz programator z przewodami łączącymi go z radiotelefonem oraz komputerem PC.


Jak zwiększyć moc radiotelefonu CP040 ?

Można to zrobić za pomocą oprogramowania CPS. Maksymalna moc nadawcza dla wersji VHF wynosi 5W, dla wersji UHF 4W. Można również zaprogramować szybkie przełączanie przyciskiem funkcyjnym duża/mała moc.


Czym się różni CP040 do P040 ?

CP040 należy do serii radiotelefonów "Commercial", zaś P040 do serii "Professional". CP040 jest nową konstrukcją, P040 został już wycofany z produkcji. Radiotelefony te różnią się konstrukcją, funkcjami, zastosowaniami...


Jaki jest koszt użytkowania radiotelefonu ?

Radiotelefon CP040 wymaga pozwolenia radiowego. Płacimy za wniosek złożony do UKE (82 zł) oraz opłatę roczną za przyznaną częstotliwość (ok. 350 zł). Po kilku latach (na ogół 2-3) musimy również wymienić akumulator.


Jaki jest zasięg radiotelefonu ?

Jeżeli mamy pozwolenie radiowe na maksymalną moc 5 lub 4W, zasięg może wynieść kilka kilometrów w odkrytym terenie (lub nawet kilkanaście np. nad jeziorem). Przeszkody terenowe (zabudowania, gęsta roślinność...) z pewnością go ograniczą.


Czy da się przestroić radiotelefon Motorola CP040 na pasmo CB ?

Nie ma takiej możliwości. Pasmo CB to 27 MHz. CP040 dostępny jest w znacznie wyższych pasmach VHF/UHF1/UHF2.


Jaka jest maksymalna moc CP040 ?

Dla wersji VHF wynosi ona 5W. Dla wersji UHF1/UHF2 maksymalnie 4W.


Ile kosztuje programowanie CP040 ?

Jeżeli użytkownik ma programator oraz kabelki, nie kosztuje nic. Na zlecenie w naszej firmie programowanie kosztuje 30 PLN netto, niezależnie od liczby kanałów.


Jak można wydłużyć czas pracy na akumulatorach ?

Np. przełączając się na małą moc. Można również pomysleć o akumulatorze o zwiększonej pojemności. Standardowy akumulator NiMH Motoroli ma pojemność 1400mAh. Produkujemy zamienniki o pojemności 2100mAh.


Na czym polega kompresja dźwięku X-pand?

Technologia ta pozwala na uzyskanie czytelniejszego, ostrzejszego i bardziej wyraźnego dźwięku. Pozwala to na komunikację nawet w otoczeniu o dużym poziomie hałasu.