Nóż monterski HT-3141 (HY-3141)

Narzędzie uderzeniowe LSA HY-3141, zwane również nożem terminującym do złącz Krone IDC 110 oraz nożem krosowniczym służy do zaciskania/zarabiania kabli w technologii LSA stosowane do wykonania zakończeń kablowych w gniazdach sieciowych, podtynkowych, natynkowych, teleinformatycznych, patchpanelach, keystonach i w wielu innych urządzeniach przeznaczonych głównie do instalacji telekomunikacyjnych.

Urządzenie idealnie sprawdzi się do gniazd LSA w sieciach xDSL i ISDN wraz z zakańczaniem kabli na złączach LSA i blokach paneli łączówek telefonicznych. Ze względu na fakt, że pojedynczy przewód nie może być w izolacji, technika LSA z usuwaniem izolacji eliminuje ten problem co przekłada się na praktyczne zastosowanie tego narzędzia.

HY-3141 posiada w sobie sprężynę zapewniającą prawidłowe dociśnięcie żyły do kontaktu, haczyk do wyciągania żył wraz z elementem do demontażu łączówki z gniazda, nożyce do odcięcia nadmiaru kabla wyposażone w blokadę oraz regulator siły uderzenia - głębokości wciśnięcia żyły w złącze.

Dzięki narzędziu uderzeniowemu HY-3141 okablowanie stanie się o wiele prostsze, a sam proces zaciskania znacznie skróci czas pracy w porównaniu z ręcznymi próbami lub prostszymi zastosowaniami.

 

Typ:

- Nóż terminujący

Model:

- HY-3141 / HT-3141

Do złącz:

- Krone oraz IDC 110

Zastosowanie:

- Podłączanie paneli krosujących (patch paneli), gniazd oraz modułów keystone

- Umożliwia podłączenie kabla o średnicy: 0.35mm - 0.9mm oraz 0.7mm - 2.6mm.

Wykonanie:

- Rękojeść z wysokiej jakości tworzyw, końcówka uderzeniowa (nóż) wykonana z hartowanej stali