Certifier10G - certyfikacja okablowania

Tester do certyfikacji okablowania kat. 5e/6/6A, klasa ISO D/E/EA. 

NOWOŚĆ ! Przyrost mocy dla wszystkich jednostek z serii CERTIFIER. Załóż darmowe konto w usłudze CERTiFi i zarządzaj online prowadzonymi projektami. 

CERTiFi zapewnia każdemu członkowi zespołu informacje niezbędne do wykonania zadań dokładnie i terminowo. Dzięki CERTiFi członkowie zespołu współpracują na każdym etapie swojego projektu - od tworzenia wymagań projektowych i przydzielania zadań, po przeprowadzanie testów i analizowanie wskaźników projektu w czasie rzeczywistym. 

VIAVI CERTiFi

Więcej o CERTiFi : klik

 

Certifier10G to profesjonalne rozwiązanie do testowania i certyfikacji okablowania miedzianego do kategorii 6A. Posiada pełną funkcjonalność testera Certifier40G z wyjątkiem możliwości rozbudowy do pomiarów sieci światłowodowych oraz miedzi klasy F/FA (kat. 7/7A).

 

Wzrost wydajności pracy użytkownika
Tester certyfikujący Certifier10G to nie tylko najbardziej zaawansowane rozwiązanie na rynku. Jest to także rozwiązanie najszybsze i o najszerszym zakresie funkcji. Podczas certyfikacji sieci miedzianych, dzięki naszemu rozwiązaniu technicy zawsze wykonają potrzebne zadania w prawidłowy sposób i na czas.

 

Główne korzyści

 • Certyfikacja całej sieci za pomocą jednego urządzenia.
 • Optymalizacja wydajności za pomocą najszybszego w branży mechanizmu.
 • Pełne wyniki zgodne z najnowszymi wymaganiami norm TIA-568 i ISO 11801.
 • Wyświetlanie konfiguracji testów i danych oraz edycja etykiet na jednostkach lokalnych i zdalnych.

 Certyfikacja okablowania strukturalnego

Najważniejsze cechy

 • Adaptery Permanent Link i Channel do certyfikacji zgodnie z kategorią 5e/6/6A wg TIA.
 • Zintegrowane, oparte na standardach etykietowanie i raportowanie certyfikacyjne.
 • Prezentacja wyniku pomiaru na obu jednostkach: lokalnej i zdalnej - pełne wyniki.
 • Pełny dwustronny test okablowania kategorii 6A w 9 sekund.

 

Doskonała wydajność
VIAVI Certifier10G posiada super jasny, kolorowy, dotykowy wyświetlacz z przyciskami szybkiego dostępu do najważniejszych funkcji. W przejrzysty sposób prezentuje informacje dotyczące pomiaru oraz statusu urządzenia. System TOUCH2 z pełnym interfejsem użytkownika na obu końcach testowanego przewodu
minimalizuje czas konfiguracji i oczekiwania na wyniki pomiaru. Teraz inicjalizację, konfigurację i zapis wyników pomiaru można wykonać po stronie jednostki głównej i zdalnej, co pozwala instalatorom na zminimalizowanie czasu przemieszczania się pomiędzy jednostkami. To wszystko czyni Certifier10G najprostszym w obsłudze testerem do certyfikacji. Skuteczny proces certyfikacji i lokalizacji uszkodzeń, który do tej pory wymagał dwóch instalatorów może być teraz przeprowadzany przez 1 osobę z zachowaniem minimalnego czasu poruszania się.

 Certyfikacja okablowania strukturalnego

Dodatkowe właściwości wyróżniające:

 • Kompletny automatyczny pomiar certyfikacyjny dla kat. 6A /klasa EA w najkrótszym czasie = 9 s;.
 • Pomiar i certyfikacja okablowania strukturalnego wg wymagań kategorii 5E/6/6A , klasy ISO D/E/EA.
 • Szybki i intuicyjny proces konfiguracji testera.
 • Doskonałe oprogramowanie do przetwarzania wyników pomiarów JReporter.
 • Dwie jednakowe jednostki - główna i zdalna - prezentacja wyniku pomiaru wraz z wartościami na obu końcach mierzonego przewodu.
 • Uruchamianie testu pomiaru z jednostki głównej lub zdalnej.
 • Zestawy słuchawkowe w zestawie umożliwiają przewodową komunikację głosową pomiędzy jednostkami.
 • Wzmocniona obudowa o podwyższonej wytrzymałości.
 • Duże wyświetlacze kolorowe - dotykowe - w obu jednostkach. Profesjonalne jasne panele LCD do zastosowań w przemyśle.

 

 

J-Reporter
J-Reporter to oprogramowanie do współpracy z urządzeniami Certifier Viavi Solutions. Jest przeznaczone do generowania raportów z wyników testów uzyskanych z jednostek Certifier lub z pliku OTDR *.SOR i może je eksportować do powszechnie używanych formatów CSV  lub PDF w celu archiwizacji danych. 

Aplikacja umożliwia import danych bezpośrednio z miernika lub z pamięci USB, na którą wcześniej zostały skopiowane wyniki z testera. J-Reporter wizualizuje nam wszystkie dane na wykresach oraz w tabelach za pomocą wartości liczbowych i kolorowych ikon. Możemy dokładnie przeanalizować dane wyników pomiarów dla wszystkich lub wybranych par - po odpowiednim ich zaznaczeniu. Pliki z wynikami pomiarów zawierają pełne dwukierunkowe dane.

Certyfikacja okablowania

Aplikacja umożliwia nam stworzenie projektu z zachowaniem punktów pomiarowych naszej lokalizacji( lokalizacja, budynek, piętro, pokój, szafa rack, panel, port). 

J-Reporter pozwala na wygenerowanie listy etykiet do danych punktów pomiarowych, aby usprawnić i przyspieszyć wykonanie pomiarów (pomiary na podstawie zdefiniowanej listy).

Aplikacja J-reporter umożliwia edycję danych np. zmiana etykiety dla danego pomiaru, zmiana operatora lub lokalizacji, zmiana standardu par 568, re-certyfikacja pozycji według innych standardów itp. Na koniec możemy wygenerować raport z danej pozycji lub z wszystkich wyników pomiarów. 

J-reporter zawiera się w standardowym ukompletowaniu mierników z serii Certifier.