Analizator antenowy SiteHawk SK-200-TC

Analizator antenowy SiteHawk SK-200-TC Zakres pracy od 300kHz -200MHz. Pomiary: VSWR, RL, Cable loss, DTF RL, DTF VSWR.

SK-200 analizator antenowy 

SiteHawk to pierwszy na świecie przenośny inteligentny analizator kabli i anten pracujący na systemie Android. Posiada ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Jest mały, lekki i łatwy do przenoszenia. SiteHawk może być stosowany do sprawdzania systemu kablowego i anteny, dokładnej oceny wydajności systemu. Wykonuje takie pomiary jak współczynnik fali stojącej straty odbiciowe czy straty na kablu.

SiteHawk jest przydatny do instalacji systemu, konserwacji i lokalizacji uszkodzeń w systemie komunikacji mobilnej, krajowej komunikacji obronnej i branży nadawczej. SiteHawk może być stosowany w produkcji i kontroli kabli, testowaniu komunikacji statków, bezpieczeństwie komunikacji publicznej, produkcji półprzewodników i kalibracji oraz innych obszarach związanych z RF. Zastosowanie pełnego ekranu dotykowego HMI ułatwia obsługę. Wydajność urządzenia pozwala na uzyskanie powtarzalnego testu o wysokiej dokładności, aby spełnić wszystkie potrzeby w zakresie komunikacji.

 

Pomiary standardowe:

  • VSWR (napięciowy współczynnik fali stojącej).
  • Return Loss (straty odbiciowe RL).
  • Cable Loss (straty w kablu) pomiar 1 portowy
  • Distance to Fault Return Loss - DTF RL (Odległość do uszkodzenia (DTF) dla RL)
  • Distance to Fault VSWR - DTF VSWR (Odległość do uszkodzenia (DTF) dla VSWR)

Pomiary opcjonalne przy użyciu dodatkowych sond:

  • Pomiar mocy RF
  • Pomiar mocy optycznej w sieciach światłowodowych.
  • Test jakości złączy w sieciach światłowodowych.

 

Inteligentna platforma i aplikacja w chmurze

SiteHawk pracuje w środowisku Android. Interfejs jest prosty i przyjazny dla użytkownika. Można zainstalować szeroką game profesjonalnego oprogramowania, która rozszerza możliwości urządzenia.

SiteHawk współpracuje z zewnętrznymi urządzeniami pamięci masowej oraz obsługuje Bluetooth i WIFI. Dane mogą być swobodnie współdzielone lub analizowane za pomocą wbudowanej pamięci o dużej pojemności, lub przesłane na chmurę i zsychronizowane.

 

System operacyjny Android

SiteHawk pracuje w środowisku Android i ma pełnoekranowy interfejs dotykowy, który jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze.

Wiele aplikacji:

SiteHawk pozwala zainstalować wiele profesjonalnych aplikacji obsługujących różne funkcje testowe

Synchronizacja danych i analiza w chmurze:

Dzięki pamięci 16GB SiteHawk może przechowywać tysiące zrzutów ekranu lub innych danych. Rekordy testowe mogą być synchronizowane między SiteHawk i chmurą, a ich analiza może odbywać  zarówno na samym urządzeniu, jak i w chmurze.

 

Wybrane funkcje i możliwości:

- System operacyjny oparty na środowisku Android

- Ekran dotykowy

- Duża wbudowana pamięć, 16 GB

- Synchronizacja danych oraz przesyłanie wyników do chmury

- Obudowa odporna na pył i wodę pozwala na pomiary w trudnych warunkach

- Waga zaledwie 0,9 kg 

- Czas ciągłej pracy na akumulatorze do 10 godzin

- Zestaw umieszczony w wygodnej, bezpiecznej walizce

 

Funkcje testowe:

Pomiar odbicia
SiteHawk może być używany do pomiaru charakterystyki odbicia w oparciu o częstotliwości. Parametr wskazuje dopasowanie anteny, zasilacza i innych pasywnych urządzeń lub systemów. Szczegółowe wyniki są ukazane jako pomiar strat powrotnych VSWR lub straty odbiciowe RL.

1-portowy pomiar strat w kablu
Utrata kabla w systemie RF ma znaczny wpływ na charakterystykę przewodnictwa. Straty wpływają na ogólne dopasowanie systemu antenowego.
SiteHawk obsługuje pomiary strat pojedynczego kabla. Dzięki spisowi parametrów kabli, wyniki strat są obliczane automatycznie, co pozwala ocenić system RF. pomiar strat powrotnych

Pomiar DTF VSWR (Odległość do uszkodzenia (DTF)
Test DTF jest przeprowadzany w celu określenia miejsca uszkodzeń kabli, komponentów i złączy, co pozwala precyzyjnie usunąć usterki.

Analiza tła
Oprogramowanie urządzeń Sitehawk obsługuje odtwarzanie i analizę krzywych testowych zapisanych w formacie S1P, bez górnego limitu na jednym ekranie.

 

Elastyczne rozwiązania pomiarowe


SiteHawk może być szeroko stosowany w różnych pomiarach RF. Może również zapewnić elastyczne rozwiązania testowe, gdy w połączeniu z innymi przyrządami do testowania RF.

• Konserwacja/instalacja systemu antenowego
Gdy impedancja anteny i innych elementów nie jest dopasowana, straty odbiciowe będą negatywnie wpływać na przepływ danych oraz zasięg. Sitehawk umożliwia pomiar realnych strat. Odbicia będą powodowane przez energię wysokiej częstotliwości.

• Pomiar mocy RF
SiteHawk obsługuje dokładny pomiar mocy RF za pomocą opcjonalnego miernika mocy, co umożliwia ustalenie moct RF w aktualnej pozycji. (Czujniki mocy to Bird 7020, 7022, 5012D, 5014, 5015, 5015-EF, 5016D, 5017D, 5018D i 5019D)


• Test obciążenia półprzewodnikowego/kabla RF
Jeśli impedancja systemu kablowego nie pasuje do procesu kalibracji półprzewodników, działanie wszystkich elementów będzie zaburzone. 
SiteHawk można zastosować do szybkiej i dokładnej oceny kabla i ładunku.

 

 

Podstawowe parametry techniczne

Zakres częstotliwości: 300kHz -200MHz
Szybkość pomiaru: 1ms/data point.
Punkty pomiaru: 51 - 3201
Zakres pomiaru Return Loss: 0dB to -60dB
Resolution: 0.01dB
Zakres VSWR: 1.0 - 65.0
Zakres pomiaru Cable Loss: 0 dB to 30 dB
Zasięg DTF: 0 to 1500 (m)
Test impedancji portu złącza: N-type, Female 50 ohmów

 

Komplet zawiera:

1) Walizka
2) Rysik
3) Zasilacz sieciowy
4) Kabel interfejsu USB
5) Kabel USB OTG
6) Miękki futerał
7) Sterowniki USB
8) Zestaw kalibracyjny
9) Kabel RF o długości 1,0 metra